Recenzja: DeLonghi Ecam

przez j

Jak wiecie, a może jeszcze nie, jak się budzę, w ciągu dnia czy nawet wieczorem, kawa to moja uzależnienie, każdy jakieś ma. Kocham zapach świeżo mielonej kawy, aromat i smak. I zdecydowanie od lat działa na mnie na zasadzie placebo, bo zdecydowanie mogę ją wypić o 21 i iść spać zaraz po ostatnim łyku:D Zatem piję ją właściwie ze względów na walory smakowe.

Tak czy siak, kawa najlepsza to ta mocna i czarna. A jako 'zapalony’ kawosz, długo marzył mi się ekspres z prawdziwego zdarzenia. I podjęliśmy decyzję o zakupię takowego,  po dwóch tygodniach czytania, szukania, porównywania…. Padło na DeLonghi Dinamica ECAM.

Co mówi producent?

Ekspres De’Longhi Dinamica ECAM 350.55.B został zaprojektowany tak, aby spełnić wszystkie oczekiwania kawowych koneserów. Funkcja MyMenu umożliwia personalizację każdego przepisu poprzez ustawienie jego mocy oraz proporcji kawy i mleka. Do parzenia perfekcyjnych kaw, ekspres wykorzystuje optymalne ciśnienie 15 barów, zapewniające bogaty i intensywny aromat naparu oraz w nowoczesny system grzewczy aż 2 Termobloków.

 

Model Dinamica ECAM 350.55.B przygotuje automatycznie 10 rodzajów kaw: espresso, czarna kawa, kawa long, doppio+, ristretto, espresso lungo, cappuccino, latte macchiato, caffelatte, flat white.
Spienianie mleka: automatycznie, za pomocą karafki.

Co myślę o ekspresie?

Po dwóch miesiącach użytkowania, jestem zauroczona, kawa jest super, nie trzeba martwić się o młynek do kawy, pracuje w miarę cicho, to znaczy jak oczekujecie braku dźwięków to nie, ale dziecka nie budzi;) Zużywa sporą ilość wody, da się przeżyć. Dość często wymaga odkamieniania, mówię tu przy korzystaniu z ekspresu codziennie – ok. 2/3 kaw, sporadycznie 4/5. Ekspres jest dość intuicyjny, robimy kawy fabrycznie zaprogramowane, ale ma funkcje programowania swojej kawy, co zaoszczędza czas, zdecydowanie fajne jest umożliwienie ustawienia jak mocna ma być kawa. Łatwy w obsłudze, prosty w czyszczeniu, dobra kawa. Cena standardowa jak dla takich sprzętów – 2400 zł to taka średnia za jaką można kupić ten ekspres. Zdecydowanie go polecam!

A Wy jaką kawę pijecie?

A teraz…Keep Calm and Carry On:)

You may also like

Napisz komentarz