Królewska uczta serialowa

przez j

Czyli co by tu puścić sobie, kiedy dzieci idą spać, a my chcemy w końcu się zrelaksować:) Jeśli lubicie klimaty angielskie, monarchię to te dwa seriale są dla Was. Netflix wyszedł z propozycją dla wszystkich królewskich maniaków?

 

Pierwszy to właściwie inspirowana ekranizacja życia angielskiej rodziny królewskiej. Od momentu zamąż pójścia Królowej Elżbiety II, a na ten moment kończący sezon opowiadał o Lady Di w czasie kiedy już na świecie jest Książe William i Harry. The Crown to fikcja oparta na prawdziwych wydarzeniach, opowiada o prawdziwych osobach. Jest to serial, który wzbudza poruszenie.

Niektórzy z rodziny królewskiej przyznają, że serial oglądają, inni zaś grożą nawet pozwami sądowymi.
Piękne stroje, mocno osadzone w faktach, fikcyjne elementy zupełnie się wtapiają w serial. Wiele ciekawostek z życia monarchii. Emocje, zasady życia w królewskich realiach to podstawa serialu. Fenomenalne role aktorów takich jak Claire Foy, Olivia Collman, Matt Smith, Helena Bonham Carter czy Tobias Menzies, no i oczywiście odkrycie ostatniego sezonu Emma Corrin i Josh O’Connor.

 

 

Kolejna pozycja już według mnie jest o wiele bardziej kontrowersyjna. Bridgerton to serial inspirowany bestsellerową sagą o rodzeństwie z angielskiej rodziny z wyższych sfer autorstwa Julii Quinn. Dramat i romans. Ale przede wszystkim mówi o pozycji kobiet w ówczesnym świecie.

Ukazuje dla kogo była edukacja, a kto miał tylko wyglądać. Kto był ważny, jak bardzo słowo i plotka może zranić i zaważyć na życiu człowieka. Możemy zobaczyć czym jest tytuł szlachetny, jaka jest etykieta, co wolno, a co nie wypada. Czemu miłość nie jest istotna kiedy w grę wchodzi dobro imienia rodziny i powinność. Do tego serial przepełniony erotyzmem, heteroseksualnej i homoseksualnej miłości, a może powinnam napisać namiętności, bo chwilami to nie ma związku z miłością. Cudna kreacja Phoebe Dynevor oraz Regé-Jean Page, nie zapominając o Adjoa Andoh. Piękne kostiumy i scenografia. Produkcja z 2020 roku czyli mamy 1 sezon, ale wiemy już, że szykuje się kolejny.

A Wy macie jakieś propozycje serialowe?

Keep Calm and Carry On:)

 

You may also like

1 komentarzy

Di 16 listopada 2022 - 22:24

Obejrzałam 🙂

Odpowiedz

Napisz komentarz