Stulecie Winnych – coś więcej

przez j

To będzie chyba najkrótsza i co więcej, najprostsza recenzja książki. Bo co można opisywać, jeśli tak naprawdę, pisząca ( w tym wypadku ja) recenzję jest tak subiektywna…..

Już na łamach tego bloga była recenzja Stulecia Winnych Ałbeny Grabowskiej. Wyśmienitej, polskiej pisarki, historia na przełomie dziejów. Dzisiaj przychodzę jednak dodatkową pozycją literacką, która niewątpliwie rozszerza niektóre wątki, dopowiada dzieje późniejsze. A czasami dopowiada historie, których w trylogii nie było.

Mogłabym tutaj wymieniać miliony zalet, argumentów czemu uwielbiam dzieje Winnych i autorkę. Ale powtarzanie się nie jest dobre. a prawda jest taka, że każdy ma swój literacki gust i pewnie znajdzie się jakaś garstka ludzi, która do czegoś się przyczepi.

Świetne rozwiązanie dla bestsellera literackiego. Dodatkowa opowieść o bohaterach tak polubionych przez czytelników, a już teraz i widzów. A to nie koniec, mianowicie znajdziecie też historię, która się wydarzyła naprawdę, a w Brwinowie jest opowiadana przez mieszkańców.

Stulecie Winnych. Opowiadania to kilka uzupełniających historii, wartych przeczytania.

A teraz….zabieram się za grzybową… Keep Calm and Carry On:)

 

You may also like

Napisz komentarz