Książkowo: 5 TOP książek dla dzieci

przez j
0 komentarzy

Zazwyczaj opisuję książki takie dla nas, dorosłych, ale niestety ostatnio przeczytałam książkę jak byłam jeszcze w ciąży, a tą aktualną (która jest dla każdego) czyli Harrego Pottera czytam już od kilku miesięcy i skończyć nie mogę, bo gdy tylko zasiadam do czytania to padam na rzęsy, w przenośni i dosłownie.

Co oznacza jednoznacznie, że jeśli chodzi o książki to rekomendować czy recenzować to mogę co najwyżej książki dziecięce. Więc wybrałam 5 takich, które według mnie lub według Julki są super. Może Wam się ta wiedza do czegoś przyda, może się zastanawiacie nad zakupem dla swoich dzieci lub w prezencie dla dzieci znajomych.

5

„Kubuś Puchatek”

To książka klasyk, każda dziecięca półka książkowa powinna zawierać tę pozycję książkową. Lektura stara jak „świat”, ale za to jaka fajna. Trochę morału, trochę humoru i świat staje się piękniejszy. Świetnie się czyta, mnie osobiście przenosi w świat dzieciństwa do Stumilowego Lasu. A żebyście się uśmiali, to ja matka wariatka, jak czytałam końcówkę drugiej części to się spłakałam….Tak, tak, hormony młodej matki zwariowały:D Więc polecam serdecznie!

4

Kicia Kocia Anity Głowińskiej

To hit hitów, mnie nie przekonuje, ale moje dziecię kocha nad życie. Jak zapytasz gdzie jest Kicia Kocia to Ci ją znajdzie i da. Na inne książki tak nie działa. Lekka kreska rysunku, mocne kolory, krótki tekst. Lekka i przyjemna. Znam na pamięć, co nie jest jakieś strasznie trudne. Mamy tutaj dwie serie, twarde kartki i normalne. I nie znam dziecka, które by nie przepadało za Kicią Kocią i Jej przygodami:)

3

Seria „Na ulicy Czereśniowej” Rotraut Susanne Berner czy też „Rok w…” różnych autorów

Tutaj rodzic na początku przygody z obiema książkami będzie musiał się wykazać nie lada kreatywnością. A to ze względu na to, że książki te zawierają same obrazki, bez tekstu. Sam rodzic musi opowiadać co tam się dzieje. W następnym etapie, dziecko samo podłapie i będzie układać opowieści dziwnej treści:D Książki przeznaczona dla dzieci w wieku 3- 5 lat. My zaczynamy od oglądania obrazków, ale biblioteczka już została wyposażona w te pozycje.

2

Seria Wykrojników Urszuli Kozłowskiej

To seria krótkich opowiadanek o zwierzątkach, owocach i warzywach. Lekki i łatwy tekst, piękne ilustracje, magia barw i przygody sprawiają, że dzieci polubiły te książeczki. Julka lubi jak się Jej czyta, sama podaje te książeczki do czytania. Dodatkowo cena jest super, łatwo dostępne książeczki, które wzbogacają kolekcje w bibliotece. Kartki tekturowe nie ulegają łatwemu zniszczeniu. Miła książeczka dla początkujących maluchów w przygodzie z książeczkami.

1

„W Jeżynowym Grodzie” Jill Barklem

To mój bestseller!! Książka, którą czytałam i gdy kończył się rozdział, już nie mogłam się doczekać kolejnego. Historia życia myszek, ich przygody. Dodatkowo są tak cudowne ilustracje, że się z przyjemnością ogląda rysunki. Są takie precyzyjne, można tworzyć własne historie. Oczywiście, nie jest to lektura dla niemowlaków, ale samo czytanie nie szkodzi, wręcz przeciwnie rodzice się wkręcą.

 

A teraz…Keep Calm and Carry On 🙂

0 komentarzy
0

You may also like

Napisz komentarz