Kampania Streetcom: Purina ProPlan

przez j

Jakąś „chwilę” temu dostaliśmy przesyłkę ambasadorską, właściwie nie tyle ja co pies:D I co prawda Jacky nie umie mówić po człowieczemu, ani pisać to pewnie „doszczeka” kilka słów:D

Streetcom jak zwykle stawia na jakość kampanii zatem i tym razem nie mogło być inaczej. Tym razem Purina zapragnęła oceny naszych pupili, mianowicie przedstawiła nowe karmy ProPlan my otrzymaliśmy do testowania wersję dla „brzuszkowców” mianowicie ProPlan OptiDigest.

Co nam mówi producent?

Polepszenie funkcjonowania układu trawiennego

Niektóre rasy i niektóre psy mają układ trawienny, który wykazuje nadwrażliwość bez jakiegokolwiek konkretnego powodu. Prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego młodego psa jest niezbędne, aby mógł on przyswajać z pożywienia składniki odżywcze potrzebne do prawidłowego rozwoju. Dyskomfort związany z biegunką lub wzdęciami wywołanymi zmianą diety lub brakiem równowagi mikroflory w jelitach można zmniejszyć, podając mu konkretne składniki odżywcze.

Karma PRO PLAN® z OPTIDIGEST opracowana przez lekarzy weterynarii i dietetyków polepsza funkcjonowanie układu trawiennego szczeniąt i psów dorosłych podatnych na zaburzenia trawienne (źródło: purina.pl)

Skład:

Odwodnione białko drobiowe, kukurydza, pszenica, kurczak (14%), tłuszcz zwierzęcy, mączka sojowa, grys kukurydziany, ryż (4%), gluten, składniki mineralne, suszony korzeń cykorii (1%, źródło prebiotyków), suszone jajo, olej rybi, digest, drożdże

Nasze przemyślenia / obserwacje

Oczywiście przygoda z nową karmą została rozpoczęta na zasadach określonych w poradniku od Puriny, czyli mieszanie karmy dotychczasowej z nową. Bezproblemowo pochłonięta, zwiększana ilość nowości też nie sprawiała problemu. Jacky nie posiadał problemów brzuszkowych po nowej karmie. Oczywiście profilaktyka tej karmy jest długodystansowa, bo wiadomo trzeba trochę pojeść co by zauważyć zmiany. Ale ewidentnie smakuje.

Żeby opinia nie była gołosłowna, testowana była owa karma na osobnikach innych:D A tutaj szał ciał i fajerwerki. Pewien York tak się zakochał w tej karmie, że dotychczasowej (nawet wymieszanej z nową karmą) nie chciał jeść, a oto dowód… poprzednia karma lądowała na bank nie w brzuszku;)

A tak wyjadał, że tylko widać było tę radość w uszach, a Pani wspomnianego bohatera musiała zakupić pełnowymiarowe jedzonko:)

Trzeba dodać, że cena Purinowego smakołyki jest o wiele przystępniejsza niż znana marka karm z tzw. wyższej półki, a tej wcale nic nie brakuje. Co do składu, nie jestem znawcą,  trzeba byłoby zasięgnąć oceny weterynarza, ale sam fakt wzbogacenia karmy różnymi rodzajami mięs w różnych typach karmy doceniam.

Sam producent zdecydował, że podzieli ProPlan na rodzaje problemów występujących u piesków np. problemy trawienne, dermatologiczne czy nadwaga. Jak również te karmy podzielił na wielkość psa: Small, medium, large i wiek: szczeniak, dorosły i powyżej 7 lat. Zatem dla każdego coś dobrego.

I na koniec krótkie video:)

 

A teraz…Keep Calm and Carry On:)

You may also like

Napisz komentarz