Bawimy się doskonale czyli top 5 zabawek

przez j

Wielokrotnie już pisałam Wam jakie w danym momencie zabawki czy książki stają się dla Julki numerem jeden, wiadomo, że dzieciom zmienia się jak w kalejdoskopie, dziś się bawią grzechotką, a jutro już układają puzzle z 1000 elementów. Ale w związku z tym trzeba na bieżąco aktualizować takie zestawienia. Julia ma już za sekundkę skończone pięć lat, zatem Jej zainteresowania również uległy znacznej zmianie od czasu pierwszego zestawienia. I tak tym razem bawimy się doskonale w towarzystwie takich oto zabawek:

Klocki

Tutaj główne skrzypce gra Lego i Playmobil.  Powiem Wam, że jakość wykonania, różnorodność tematyczna czy też ilość możliwych konfiguracji klocków jest tak oszałamiająca, że  sama cieszę się, że mogę je układać. Dodatkowo klocki te ze względu na małe elementy ćwiczą chwyt szczypcowy, motorykę małą jak również rozwija to bardzo wyobraźnię poprzez odgrywanie ról, łączenie ze sobą klocków czy też wymyślanie różnych zabaw.

Gry

Gry planszowe uważam za najlepsze gry możliwe, nie te na komputerze czy innym PSP, ale właśnie planszowe, analogiczne. Przede wszystkim rozwijają kreatywność, wyobraźnię, uczą rywalizacji oraz wygranej i przegranej, oj tak, ważne jest aby umieć przegrać tak samo jak wygrać. Ostatnio na naszym topie są gry logiczne i tutaj zdecydowanie polecam Smart Games. Wydaje mnie się, że wymiatają w te klocki. Są to zarówno gry jedno jak i wieloosobowe, duże jak i kompaktowe. Świetnie wykonane, wiele możliwości grania.

Rewelacyjną grą jest również Pingwin na lodzie – śmieszna, rozwija wyobraźnię. Co prawda, mali mają radochę jak pingwin jednak spadnie (co wiąże się z przegraną), ale to jest właśnie super sprawa jeśli chodzi o uczenie przegrywania, jako coś, co nie jest straszne, a może być zabawne.

Karty

Kto z nas nie grał w karty? Kto nie przesiedział pół nocy na rozgrywkach, zabierał pod namiot czy na jakikolwiek wyjazd na wakacje? Grało się w pociągu i na plaży. Małe, poręczne, a tyle zabawy. Aktualnie u nas w domu może się toczyć rozgrywka godzinami w grę (co prawda średnio jeśli chodzi o aktualne czasy i światową sytuację) Wojna. Świetny sposób, aby nauczyć brzdąca liczb, symboli na kartach i liczenia. Generalnie łatwy i szybki sposób na super zabawę.

Dodatkowo dorzucę książkę.

Detektyw Pozytywka autorstwa Grzegorza Kasdepke

Zagadki do poczytania i rozwiązania, świetne przygody, rozwijające myślenie u dzieci, gdyż one też muszę rozgryźć zagadkę. Mają podane rozwiązanie, ale dziecko musi wykombinować jak do tego rozwiązania doszło, jaki jest ciąg logiczny. Poruszamy przy tym tematy dotyczące pór roku, ciepła i zimna czy innych aspektów przyrody, natury, zdrowia.  Świetny sposób na zabawę i naukę w jednym.

A u Was co jest teraz numerem jeden w zabawach?

Keep Calm and Carry On:)

 

You may also like

Napisz komentarz