Recenzja: Mata edukacyjna od Fisher Price

przez j
0 komentarzy

Tak jak się spodziewałam blog nabiera innego kształtu, mianowicie będą pojawiać się typowo parentingowe posty. Już dwa macie za sobą, ale nie ma obawy, tradycyjne posty też będą miały miejsce – za moment zaczynam testować nowe produkty kosmetyczne, więc również można się spodziewać recenzji. Musicie jednak uzbroić się w cierpliwość, wiecie czytanie książek czy tworzenie skomplikowanych dań, a już o uwiecznianiu tego na zdjęciach nie ma mowy. Ale będę coś od czasu do czasu wrzucać. W najbliższym czasie z tej „dziecinnej” wersji przeczytacie już niedługo recenzję karuzeli od Fisher Price, czy też urządzenia równie podobnego innej firmy. Ale skupmy się dzisiaj na macie edukacyjnej.

 

Oto ona, Fisher Price to firma znana wszystkim nawet tym „niedzieciowym”. Reklam miliard, produktów tryliard. Ceny porównywalne z innymi firmami. Nie ukrywam, że zdecydowałam się na tę konkretną matę przez Superstylerów i Zyzia. Uważam, że takie najprostsze w formie zabawki dla tak małych dzieci są najwłaściwsze, nie ma co kombinować, bo i owszem są maty zdecydowanie bogaciej wyposażone, można by uznać wręcz przekolorowane, a te maluch i tak nie będą się tym bawić całymi latami. Matę tę możecie znaleźć w wielu sklepach z zabawkami jak również na allegro. Ja postawiłam na allegro, ale jeśli wolicie najpierw obejrzeć na żywo to w sklepie na bank znajdziecie tę matę.

Co można przeczytać od producenta? 

Przenośna mata gimnastyczna z zabawkami, odgłosami i muzyką zapewnia dziecku mnóstwo zajmującej zabawy!

Pięć przyczepianych zabawek oraz śliczny przenośny lew z wesołymi odgłosami i dwoma trybami muzyki zapewniają dziecku wspaniałą zabawę na wygodnej, wyściełanej, przenośnej macie gimnastycznej z dwoma miękkimi łukami nad głową. W trybie długiego odtwarzania muzyka gra do 10 minut. Aktywizujące zabawki można wieszać na różne sposoby, aby przy każdej zabawie dziecko odkrywało matę na nowy sposób!

Cechy
• Przenośny muzyczny lew z trybem krótkiego i długiego odtwarzania muzyki oraz wesołymi odgłosami
• Pięć przyczepianych zabawek aktywizujących
• Przyczepiane zabawki można dla urozmaicenia umieszczać w różnych miejscach na łukach lub zabierać ze sobą, np. na spacer
• Dwa miękkie łuki są tak skonstruowane, aby ułatwić składanie i przenoszenie
• Wyściełaną matę można prać w pralce
• Pomaga dziecku rozwijać sprawność manualną, sprawność ruchową całego ciała, umiejętności myślenia i rozwiązywania problemów oraz dużo innych
• Muzyka, wesołe odgłosy i żywe kolory pomagają stymulować zmysły maluszka
• Rośnie wraz z dzieckiem — „muzyczny lew” jest również świetną przenośną zabawką dla chodzącego dziecka
• Wymaga baterii

ZMYSŁY

Wyraziste kolory i wzory, muzyka oraz dźwięki, a także całe mnóstwo intrygujących elementów stymulują zmysły maluszka.

SPRAWNOŚĆ RUCHOWA

Rozwija sprawność ruchową, gdy dziecko kopie, trąca, potrząsa i sięga po zawieszane zabawki i elementy.
Przedział wiekowy: Od narodzin

(źródło: http://fisher-proce.com.pl)

Wszystkie informacje przedstawione przed producenta są prawdziwe. Mata jest dobrze wykonana, z bardzo miękkiego materiału, z świetnymi zabawkami, grający lew od razu spodobał się Małej Istotce. Nie ma wielkich gabarytów, więc sprawdzi się również w małych mieszkaniach, można ją ze sobą zabrać w podróż / na działkę / w gości.

Matę można prać, zabawki zdejmować, myć czy też zmieniać ich ułożenie. Jest dodatkowa tasiemka na przyczepienie jeszcze jednej zabawki, czyli jak mamy coś do zawieszenia to też możemy dołożyć dziecku do zabawy. Ma lustereczko i to całkiem spore. Jest pluszowa żyrafka, grzechotka żyrafka, małpka wisząca, kółeczka. W późniejszym czasie zabawki można odpiąć i jak znalazł do zabawy.

Lew gra muzyczkę przez 10 minut, włączenie jest świetne, samo dziecko może sobie muzyczkę włączyć, wystarczy przekręcić kuleczkę w środku lewka, a chodzi bardzo lekko, przez co maluch sobie może z tym poradzić.  Lew może z nami jeździć wszędzie. A jako, że każda zabawka ma haczyk-kółeczko nada się również do zawieszenia w wózku czy foteliku samochodowym.

Najważniejsze jest oczywiście pranie i możliwość transportowania, co więcej możemy odczepić pałąki i zostawić samą matę, również wykorzystać do chociażby położenia dziecka. Zpięcia są wykonane bardzo dobrze.

Uważam, że za cenę około 130 złotych mata spełnia swoje zadanie, jest łatwa w obsłudze, intuicyjna dla dziecka, kolorowa i wykonana naprawdę fajnie. Mnie osobiście się podoba, sama bym się na niej położyła, ale rozmiar nie ten 😉 Myślę, że fajna sprawa i kilka minut wolnego dla rodzica, dzieci mogą się zainteresować i zająć sobą:)

Macie jakieś maty godne polecenia? A może Wasze dzieci nie lubią takich gadżetów? Może któraś z Was zrobiła własną matę edukacyjną?!

A teraz…Keep Calm and Carry On 🙂

0 komentarzy
0

You may also like

Napisz komentarz