Parenting: Nasza przyjaciółka Kicia Kocia

przez j

Kicia Kocia to już chyba wszystkim rodzicom znana postać z książeczek dla dzieci. W naszym domu też już zagościła na dobre, dlatego też zakupiłam hurtem wszystkie części Kici Koci, ale Julce dawkuje nowości:D

Dla świeżo upieczonych rodziców lub tych, którzy nie mają w swoim otoczeniu małych dzieci kilka słów o samej bajce i postaci malutkiej kotki…

Kicia Kocia to seria krótkich bajeczek o przygodach małej kotki. Autorstwa Anity Głowińskiej, Kicia Kocia nabiera cech ludzkich. A na łamach tej malutkiej i cieniutkiej książeczki poznajemy jak wygląda świat, co jest ważne, co jest dobre, a co złe. To opowiastki przystępnie opisane dla dzieci. Prosty język, krótkie teksty, wzbogacone ładnymi rysunkami pokazują dzieciom czego nie wolno robić, co należy powiedzieć w danej sytuacji (dziękuję, proszę, przepraszam). Kicia Kocia pokazuje dzieciom, że burza nie jest straszna, że noc jest od spania, że fajnie jest się dzielić i że czasami nasz pomysł na zabawę może nie pasować naszym kolegom.

Dzięki tej serii bajeczek, możemy w łatwiejszy sposób pokazać dziecku czego nie wolno, a co jest ok.  W sytuacji kryzysowej zawsze możemy odwołać się do ulubionej Kici Koci, na przykład jak napotkamy opór w pójściu do lekarza albo jak dziecko nie chce jeść owoców.

No miliony pomysłów na wykorzystanie książeczek. Do tego są krótkie, więc maluch się nie będzie nudził. Kolorowe i mądre zarazem.

Anita Głowińska stworzyła dodatkowo jeszcze drugą serię z Kicią Kocią, ale tym razem towarzyszy naszej bohaterce Jej mały braciszek Nunuś. I tutaj znajdujemy takie treści jak opiekowanie się młodszym rodzeństwem, nauczenie się korzystania z nocnika czy pożegnanie ze smoczkiem. Ta wersja książeczek jest twarda w przeciwieństwie do samej Kici Koci.

Cena książeczek jest naprawdę przystępna (7-10 zł). Dzieci bardzo lubią przygody Kici Koci, często do nich wracają.

Więc z czystym sumieniem polecam tą pozycję w literaturze dziecięcej. Jeśli zastanawiasz się co ze sobą wziąć do samochodu w podróż, żeby zająć dziecko lub wybierasz się do jakiegoś szkraba, nie chcesz wielkich prezentów, a tylko jakiś drobiazg, to Kicia Kocia jest w 100% trafionym wyborem!

Polecam serdecznie!

A teraz…Co Wy skrywacie na półkach z książkami dla dzieci?

Keep Calm and Carry  On:)

 

You may also like

Napisz komentarz