Letnie rozrywki

przez j

Aktualna sytuacja i zachorowania nie przekonują mnie do tego, aby pchać się nad morze w tłum ludzi, a co więcej jak patrze na urywki z plaż to niestety śmiem podejrzewać, że ten tłum troszkę lekceważy NASZE wspólne zdrowie. Zatem wybieramy wycieczki i marzymy o kolejnych spokojnych wakacjach. Co można robić?!

Poznaj zwierzęta. ZOO może i nie jest najlepszym miejscem bytowania zwierząt dzikich, ale mam wielką nadzieję, że władze takich ogrodów robią wszystko, aby było tym zwierzakom dobrze. I tak odwiedziliśmy dwa ogrody zoologiczne: łódzki ogród i zoo w Borysewie. Przemyśleń mam dużo i nie wszystko mi się podobało. Ale….Białe lwy j tygrysy, żyrafy, lemury czy foki robią robotę szczególnie jeśli chodzi o małe dzieci.

Jeśli macie rodzinę na wsi to ta destynacja wycieczkowa jest radochą dla dzieci. Wszystkie zwierzątka i pola to rozrywka sama w sobie. Nagle się okazuje, że dziecko lubi jajka w całości bo są ze wsi:)

Dla posiadaczy kilku metrów zielonych obszarów czyli na przykład działki to można powiedzieć, że zabawa sama się tworzy. Basen, bańki mydlane, bieganie czy inne aktywności na świeżym powietrzu spowodują, że Maluch zaśnie w pięć minut.


Kolejne wycieczki szczególnie dla tych z łódzkiego – dolina Skrzatów ( tutaj ) po zeszłym roku wiemy, że i w tym roku zawitamy do skrzacich domków, a skrzatolog zrobi robotę wycieczce?

Wszystkie wycieczki na łono przyrody w poszukiwaniu grzybów, jagód czy zajączków. Poznanie śladów dzików czy spotkanie żmiji w bezpiecznej odległości to ciekawostka nawet dla dorosłych. Zatem wybierajcie się do lasu na poszukiwanie cudowności przyrody.


A jak już wycieczki się Wam znudzą to wspólne popołudnia filmowe z najlepszymi bajkami są niezawodne. Do tego dorzućmy malowanie, eksperymenty i pół dnia macie uatrakcyjniony.

A Wy jak spędzacie te letnie dni?

Keep Calm and Carry On:)

 

You may also like

Napisz komentarz