Have fun czyli jakie zabawki są na topie

przez j

Jak co jakiś czas aktualizuję Wam to jakimi zabawkami Julka bawi się najchętniej w danym okresie, są to takie elementy podsumowujące dla mnie, zauważam progres i zmiany w zainteresowaniach, ale również jest to też jakiś pomysł na prezent dla innych dzieci. Taki trochę test konsumencki zabawki by dziecko:)

I tym razem przychodzę do Was z pięcioma propozycjami. Każdy dzień to może być duża zmiana, tak jak na przykład ostatnio wreszcie!!! zaczęłyśmy używać wersji czasowej: wczoraj, jutro i dziś. I to nie tak, że mam ubaw to poważna sprawa, bo do tej pory nie było w słowniku wczoraj. A tak z ukrycia się pojawiło pewnego dnia rano, a ja prawie nie spadłam z krzesła:) Więc dzisiaj na topie zabawkowym są poniższe propozycje, zapraszam:)

kreatywne koraliki od IKEA 

Znajdziecie je w każdej IKEA, wiem, że i inne firmy oferują takie produkty. Jest to seria Pyssla – słoik gigantycznej ilości koralików w dwóch wersjach kolorystycznych( pastel/żywy kolor) oraz tacki do układania kształtów. Nie dość, że dużo zabawy dla małych i dużych, chęć tworzenia, ćwiczenie motoryki małej to jeszcze możemy zatrzymać dzieło na dłużej po wyprasowaniu.

gry 

To takie zabawki, które zawsze będą na czasie, aktualnie nasze serce skradły gry  Naszej Księgarni. I mamy ich kilka: Kurnik, Paszczaki i oczywiście różne alternatywy Pucia. Ale dziś dwie gry, które są super wydane, świetnie nadają się dla dzieci i dorosłych.

Ślimaki to mięczaki

Twarda plansza, drewniane ślimaki, karty ślimakowe i żetony kapslowe. To gra w wyścig ślimaków z elementem zaskoczenia, bo nie wiemy czyj kolor wygrywa do samego końca. Do tego ćwiczymy liczenie i kolory. Krótkie rozgrywki też powodują, że dzieci młodsze się nie nudzą.

Kociaki łobuziaki

Cztery twarde plansze, seria tekturowych żetonów i kart z przedmiotami, do tego super sznurki w czterech kolorach. Ćwiczymy logiczne myślenie, motorykę małą, gdyż musimy pleść po planszy sznurkiem i do tego element rywalizacji. Ponownie, rozgrywka nie jest jakaś obłędnie długa, więc i nudy nie ma. I rewelacyjna gra dla wszystkich grup wiekowych.

klocki

Zawsze i wszędzie dla dzieci potrzebna będzie zabawa klockami:)  My mamy kilka zestawów z Lego Duplo. Łączyć je możecie jak chcecie, motoryka mała – łączenie klocków, ćwiczenie liczenia, kolorów, współpracy. Do tego świetnie nadaje się do odgrywania ról. Dostępne w różnych wariantach cenowych, świetne na prezent. I jest to opcja bezpieczna, bo jednak dzieci lubią klocki. Do tego duże elementy, więc i dla tych najmłodszych się świetnie nadadzą.

zestawy PlaymobilOd czasu kiedy zaczęłyśmy kalendarzem adwentowym ze scenką świąteczną polubiłyśmy Playmobil. Świetnie wykonane zabawki, duży wybór zestawów, każdy znajdzie coś dla siebie. Włącznie z dorosłymi fanami różnych filmów czy bajek. Jeśli zaś chodzi o dzieci to niewątpliwie są to zabawki nie dla dwulatków, za małe elementy. Ale dla dzieci starszych bajka. Inscenizacje, zabawa w odgrywanie ról, precyzja i współpraca to główne zalety zabawy. Do tego takie zestawy mocno rozwijają wyobraźnię. Mogą też nam pomóc w oswajaniu się z pewnymi tematami np. wizyta u lekarza, rtg czy też opieka nad zwierzątkiem. Różne warianty cenowe, no nie ukrywam, że największe zestawy są bardzo drogie, ale jeśli na jakąś okazję złoży się cała rodzina to i prezent może być szałowy.

A u Was co się aktualnie sprawdza? Co sprawia największą radochę? A może sami lubicie jakieś konkretne gry,  a może zbieracie klocki z ulubionych filmów?

Keep Calm and Carry On:)

You may also like

Napisz komentarz