serialowy kącik: Supernatural

przez j

Polski tytuł to Nie z tego świata. I tak sam polski tytuł oddaje ideę serialu, wszystko co tam się może wydarzyć jest niewątpliwie „nie z tego świata”.

keepcalmcarryon-supernaturalSerial amerykański na antenie telewizyjnej od 2005 roku. Ojców serialu jest wielu, twórcą jest Eric Kripke, reżyserów wielu m.in. David Nutter, Kim Manners, Ken Girotti i wielu innych. Oczywiście jak wiadomo przez 9 lat przewinęło się multum aktorów, czołówka jednak wciąż ta sama. Aktorami grającymi główne role to Jared Padalecki (Sam), Jensen Ackles (Dean) jak również Jim Beaver (Bobby), Misha Collins (Castiel), Mark Sheppard (Crowley), Jerrey Dean Morgan (John – ojciec), Samantha Smith (Mary – matka)czy Geneview Padalecki (Ruby), która właśnie na planie serialu poznała Jareda (Sam) i go poślubiła. Na jeden rok przypada jeden sezon. Aktualnie nadal emitowane premierowo są odcinki z 9 sezonu.

O czym jest ten serial?

Historia dwóch braci Dean’a i Sam’a Winchester’ów, którzy od początku swojego życia spotykają się z światem magicznym, nadprzyrodzonym. Od początku również są przygotowywani przez ojca (John) do pracy łowców i nie chodzi tu o bycie łowcą zwierząt, a istot świata nadprzyrodzonego, bo nie tylko chodzi o demony. Życie tej dwójki nie jest łatwe – przez pracę, nie mają stałego miejsca zamieszkania, nie są w stanie zbudować związku. Do tego serial przeplata się z chęcią zemsty, braterską miłością, strachem i walką.

Jest to serial z zakresu horroru, dramatu, fantasy, tajemnica. Można powiedzieć duchy, demony i inne stwory toczą walkę z dwójką braci. To wojna z siłami zła. Kto ją wygra? Z latami serial się rozszerzał i do walki dołączyły anioły i diabeł.

keepcaclmcarryon-supernatural2

Zaczęłam ten serial oglądać ze względu na obsadę, ale wciągnął mnie i teraz pochłaniam odcinki, jeden za drugim:) Jak ktoś lubi podobne klimaty, zachęcam:)

A teraz…Keep Calm and Carry On:)

You may also like

2 komentarze

Nutmeg 7 lutego 2014 - 23:20

Suoer serial, także bardzo go lubię 🙂

Odpowiedz
Keep Calm 8 lutego 2014 - 08:50

🙂

Odpowiedz

Napisz komentarz