Od pomysłu do realizacji

przez j
0 komentarzy

Jako, że Nowy Rok to głównie postanowienia noworoczne, do których, ustalmy mam stosunek lekko drwiący, gdyż zazwyczaj te wszelkie postanowienia przestają być istotne już 3 stycznia… Zatem jeśli chcesz coś w życiu zmienić to musisz do tego podejść dość pragmatycznie…

Należy najpierw zrobić najtrudniejszy, pierwszy krok czyli podjąć decyzję o zmianie. To następnie będzie trzeba plan wdrożyć w życie. I tak właśnie na początku jesieni podjęłyśmy decyzję o powstaniu dzieła naszego czyli ebook’a. I co prawda wiemy, że tego kwiatu pół światu, ale czego nauczyciele potrzebują? Notorycznie szukają nowych inspiracji, nowych ćwiczeń itd. Więc może nam się to uda.

O czym będzie? No rzecz oczywista, że jak dwie anglistki się za to wzięły i to do tego praktykujące nauczycielki to będzie to Zestaw ćwiczeń, bez oficjalnego tytułu jeszcze, no wiecie, nie od razu Kraków zbudowano. Przeprowadziłyśmy badanie rynku na grupach nauczycielskich, zweryfikowałyśmy czy ludzie będą zainteresowani, jeśli tak, to kształceniem której umiejętności językowej (czytanie, pisanie itd.) oraz jaki poziom byłby najchętniej widziany. I mające te dane, podjęłyśmy się pracy.

Można powiedzieć, że pierwsza część jest już napisana, druga w fazie tworzenia, a w trzeciej dodamy dodatki, które de facto zapowiadać mają dalszą część naszego ebook’a.

Czy się sprzeda, ile się sprzeda – tego nie wiemy, ale ja tryskam radością na samą myśl, że robimy coś swojego z myślą na przyszłość. Bo jak źle Ci tam gdzie siedzisz, to zmień miejscówkę!! I dlatego działamy:)

Po dokształcaniu się u Pani Swojego Czasu, powzięłyśmy plan działania, rozplanowany dość w przyszłość. I tak zaczęłyśmy sobie krok po kroku budować nasze dzieło.

I oczywiście jeszcze przed nami długgga droga, i tak jest od groma pracy. Ale dla chcącego nic trudnego. Jeśli czegoś nie wiesz – naucz się! Jeśli się nie znasz na niektórych rzeczach – poznaj je!

Dobry plan to podstawa. Organizacja czasu i konsekwencja działania to kolejny istotny składnik. Jeśli masz pomysł i chcesz się sprawdzić, zaryzykuj, zacznij działać. Bo bez działania nic się nie zmieni. Nawet jeśli co roku będziesz miał/a tysiąc postanowień to i tak nic nie ulegnie zmianie…

Źródło: https://www.chymfm.com/2018/01/02/making-keeping-new-years-resolutions/you-can-do-it-baby/

Dlatego, dziewczyno! chłopaku! Masz pomysł, sprawdź wszystko, podejmij wyzwanie, zacznij działać. Nic nie stracisz, a może coś zyskasz?!

A teraz…Idę tworzyć dalej:) Keep Calm and Carry On

0 komentarzy
0

You may also like

Napisz komentarz