Książkowy kącik: Sylvia Day i Jej Crossfire

przez j
0 komentarzy

Sylvia Day to autorka kolejnej serii, którą nagminnie kupują kobiety z całego świata. Idea jest bardzo zbliżona do pierwszej tego typu książki czyli do „50 twarzy Graya”. Mianowicie książka przepełniona jest opisami wszelkiej maści zbliżeń głównych bohaterów. Chwilami bardziej intensywnymi, chwilami mniej. Ale wszystko podszyte jest wielkimi emocjami, przeszłością bohaterów, również na tle seksualnym.

bio-photo

źródło: sylviaday.com

Ale kim jest autorka?

Well, Sylvia Day to japońsko-amerykańska pisarka urodzona w 1973 roku w Los Angeles (USA). Od 2004 roku pisze książki, jednak część z tych twórczych kartek zostało napisane pod pseudonimem np. S.J. Day lub Livia Day. O samej autorce wiemy niewiele, oprócz tego, że całe jej zawodowe życie jest związane z wydawnictwami i literaturą tą o tematyce romansu w szczególności.

dotyk-crossa-b-iext19218006O czym jest seria Cross’a?

Powieść erotyczna czytana przez kobiety na całym świecie, przetłumaczona na 36 języków. Historia miłosna Gideona Crossa i Evy Tramell. Miliarder i asystentka. Od pierwszego dnia zakochują się w sobie bez pamięci. Od pierwszej części ich życie przepełnia wiele przygód pozytywnych i tych negatywnych. Oczywiście nadal głównym tematem jest cielesność bohaterów i potrzeba bliskości.

plomien-crossa-b-iext20812265Język jest raczej prosty, nie jest to ciężka intelektualnie lektura. Raczej język przeciętny. Kolorystyka bohaterów przeróżna. Wszelkie współczesne tematy są poruszone w tej serii, od zaburzeń seksualnych, gwałtów, pobicia, uzależnienia, biseksualizm i wiele więcej.

wyznanie-crossa-b-iext22598416Podsumowując:

Owszem, książkę spokojnie można przeczytać, jest to lekka lektura na wolne popołudnie. Ale jeśli ktoś poszukuje lektury nad którą trzeba więcej pomyśleć, która porusza dużo pytań to nie będziecie zadowoleni z tej książki. Uważam, że ocena tej książki to 3,5/5.

Jeśli się zdecydujecie przeczytać – dajcie znać jakie jest Wasze zdanie:)

A teraz..Keep Calm and Carry On:)

0 komentarzy
0

You may also like

Napisz komentarz