filmowy kącik: Wilk z Wall Street

przez j
3 komentarze

Największy przegrany tegorocznych Oskarów, „Wilk z Wall Street” Martina Scorsese. Film z 2013 roku, trwa 179 dobrych minut.

keepcalmcarryon-wilk z wall street 2W roli głównej i tytułowej Leonardo Di Caprio, w filmie Jordan Belfort. Zaczyna od zera, tzw. bajka amerykańska – American Dream – od pucybuta do milionera. Tylko czy faktycznie opowieść dobrze się kończy?!!

Świat brokerów, Wall Street, giełdy i co za tym idzie…pieniędzy, wielkich pieniędzy, narkotyków, seksu i kombinacji….Jak można zepsuć miłość pieniędzmi, używkami i giełdą?

Film zaczyna się chwilę przed czarnym poniedziałkiem 1987 roku. Czyli dniem, kiedy giełda amerykańska odnotowała największy spadek od 1929 roku. Widzimy świat giełdy i brokerów od podszewki. Co się liczy, w co się gra i jak lojalność wobec kolegów może zniszczyć życie.

keepcalmcarryon-wilk z wall street 3To świetny obraz prezentujący techniki jak przekonywać ludzi do kupna i nie tylko kupna akcji, sto procent techniki sprzedażowej – to prezentuje obraz filmowy i nasz bohater.

Chwilami możemy odnieść wrażenie, że „Wilk z Wall Street” jest przesadzony, Chwilami psychiczny – nakręcenie, kasa i narkotyki to chaotyczne podsumowanie filmu Scorsese. Na ekranie możemy jeszcze zobaczyć m.in. Jonatana Hill, Margot Cabbot, Mathew McConaughy.

wilk z wall street-keepcalmcarryonOczywiście jak na film Scorsese, jest też zwrot akcji. Spokojne zarabianie pieniędzy, wielkich, mega wielllllkiiiiich wzbudza podejrzenia FBI. Co można z tym zrobić?

To połączenie świata brokerów z narkotykami i sodową wodą uderzającą nowobogackim, jak te dwa światy, narkotyków i pieniędzy, może zniszczyć życie.

keepcalmcarryon-wilk z wall street Film zdecydowanie pełen wulgaryzmów i scen, a podobno jest ocenzurowany. Zdjęcia dobre, teksty jeszcze lepsze. Uważam, że jest to film zasługujący na uwagę widzów. Świetna gra aktorska – uważam, że aktorskie umiejętności Leonarda Di Caprio ewaluują i osiągnął już bardzo dużo. Uważam, że niesłusznie nie otrzymał jeszcze Oskara – zasłużył. Wielki talent i wielki rozwój aktorski.

Jaki był koniec Jordana? Sami się przekonajcie!!

A może już ktoś obejrzał i chce się podzielić wrażeniami?

keepcalmcarryon -wilk-z-wall-street-w-kinieA teraz…Keep Calm and Carry On 🙂

3 komentarze
0

You may also like

3 komentarze

Surykatka 14 marca 2014 - 17:38

Plakalam ze smiechu… mega komedia 😀
fakt pelna elementow niepedagogicznych ale co tam 😉

Odpowiedz
Michał Pacior 10 grudnia 2016 - 18:36

Czy mi się wydaje czy storna co jakiś czas przestaje działać
?

Odpowiedz
Keep Calm 10 grudnia 2016 - 19:20

Nie wiem co oznacza, co jakiś czas przestaje działać, nikt nie zgłaszał, że coś się zacina/zawiesza. Jeśli tak jest możliwe, że ma to związek z serwerem i pracami nad tym tematem. Jeśli zaś chodzi o brak wpisów/zmniejszoną ilość itd. to ostatni wpis z krótką informacją na ten moment wyczerpuje temat. pozdrawiam J.

Odpowiedz

Napisz komentarz