serialowy kącik: Bones / Kości

przez j

W 2005 roku w telewizji pojawił się pierwszy odcinek serialu Kości, amerykańska produkcja mająca wielu reżyserskich ojców.

keepcalmcarryon-kości 2W każdym odcinku serialu możemy zobaczyć inną kryminalną zagadkę i zmagania agenta FBI (David Boreanaz) oraz „zezulca” czyli pani antropolog (Emily Deschanel). Oczywiście agent Booth i dr Brennan to duet znakomity, nie brakuje w tej relacji zgodności i fajerwerków będących nieodłączną częścią ich kłótni.

Dr Brennan ma zespół antropologiczny, który współpracuje z FBI przy sprawach kryminalnych, odgadują jakie tajemnice chowają kości / szczątki. Jeśli lubicie seriale kryminalne to jest to serial dla Was!

Do dziś wyemitowano 9 sezonów pełnych i rozpoczęto sezon 10. Ilość aktorów jest bardzo duża, między innymi w serialu możemy podziwiać: Micheal Conlin (Angela Montenegro), T.J. Thyne (Jack Hodgins), Tamara Taylor (Camille Saroyan), John Francis Daley ( Lance Sweets).

keepcalmcarryon-bonesKażdy odcinek „Kości” trzyma w napięciu, napięcie rośnie z każdą minutą, chwilami wciąga tak, że samemu zaczyna się analizować antropologiczne teorie. Okazuje się, że mimo, że nas już nie ma nasz kości pokazują bardzo dużo. Antropolog może określać, patrząc nawet tylko na część szkieletu, płeć, wiek, ewentualne schorzenia. Wszystko co kryją kości pozwala złapać mordercę i rozwikłać zagadkę.

keepcalmcarryon-kosciDla mnie Temperance i Seeley to duet idealny. Jeśli zainteresowani jesteście to serdecznie polecam!

A teraz…Keep Calm and Carry On 🙂

You may also like

Napisz komentarz