Mały chemik czyli jak stworzyć swoją wodę micelarną

przez j

Kolejny post związany z Igraszkami Kosmetycznymi, dostałyśmy bowiem na nich zestawy od kolorówka. com. Jeden z tych zestawów to woda micelarna. Kolorówka.com sprzedaje pełne zestawy do tworzenia własnych kosmetyków naturalnych i mineralnych. W zestawy wchodzą półprodukty kosmetyczne, pojemniki i instrukcje. Kwoty za jakie można sobie kupić takie zestawy są przystępne. A do tego zabawa jest przednia:)

SONY DSC

Zatem ze względu na fakt zapotrzebowania na wodę micelarną, stworzyłam sobie 50 g swojej wody, o dzięki Ci kolorówko:) Po zapoznaniu się z instrukcją i składem:

SONY DSC

W skład zestawy do stworzenia wody micelarnej wchodzi woda demineralizowana jakości farmaceutycznej (43,5 g), P-4C czyli polyglyceryl-4-Caprate (2,5 g), mleczan sodu (2,5 g), D-pantenol (1,5 ml), alantoina (0,15 g), konserwant FEOG (opcjonalnie, nie musi zostać wykorzystany), buteleczka plastikowa i nalepka na kosmetyk.

Co dają poszczególne składniki? Mianowicie pozytywnie wpływają na skórę, mają czynnik nawilżający, łagodzą podrażnienia i zaczerwienienia, ułatwiają gojenie, wygładzają i zmiękczają skórę.

Konserwant, który jest dodany do zestawu może zostać wykorzystany co spowoduje wydłużenie czasu przydatności do pół roku, ja go dodałam, aby wszystkie składniki zużyć. Jest to konserwant nowej generacji.

Zabrałam się do pracy i oto efekty:)

1. Naszykować buteleczkę docelową – taka jest dołączona do zestawu.

SONY DSC2. Do buteleczki przelewamy wodę demineralizowaną.

SONY DSC

SONY DSC3. Do wody dodajemy alantoinę, która ma postać proszku. Ma ona działanie regenerujące, ułatwia gojenie i odnowę naskórka, łagodzi pieczenie, zaczerwienienia oraz nawilża, wygładza i zmiękcza.

SONY DSC

4. Następnie przelewamy mleczan sodu, konsystencja lejąca i klejąca. Działa nawilżająco, ma wlaściwości przeciwbakteryjne, zatem zalecana jest przy trądziku.

SONY DSCSONY DSC

5. Kolejnie dolewamy D-pantenol, który również ma postać płynną i jest prowitaminą o działaniu łagodzącym na podrażnienia i zaczerwienienia. Ujędrnia, nawilża i zmiękcza skórę.

SONY DSCSONY DSC

6. Jeśli ma ktoś życzenie to na tym etapie dodajemy konserwant FEOG.

SONY DSC

7. Zakręcamy butelkę i mocno wstrząsamy przez kilka chwil.

SONY DSC8. Po zmieszaniu dodajemy P-4C, również zakręcamy i mieszamy przez kilka chwil.

SONY DSCSONY DSC

SONY DSC

9. Odstawiamy wodę na godzinę, aby produkty takie jak alantoina i P-4C mogły się rozpuścić. Po godzinie wstrząsamy o pozostawiamy np. na noc. Czas kiedy opada piana, która się wytworzyła. Naklejamy naklejkę z datą przydatności.

SONY DSCSONY DSCI voila!! Woda gotowa po nocy:)

SONY DSC

Ja miałam świetną zabawę, myślę, że Wam też się spodoba:)

A teraz…Keep Calm and Carry On 🙂

 

You may also like

Napisz komentarz