Kolor oka, a makijaż cz. 3 – oczy brązowe

przez j
0 komentarzy

Dziś kolejna odsłona makijażowa tym razem dla Pań, które posiadają oczy brązowe, mowa tu o tych w jaśniejszych barwach często nazywanymi bursztynowymi jak i tych zdecydowanie ciemniejszych jakimi są oczy piwne.

keepcalmcarryon-oczy brązoweWiadomo już Wam, że najlepszy makijaż oka to uniwersalny dla każdego typu beż, ciepły, urozmaicony cieniem perłowym lub z drobinkami. I ten makijaż też się sprawdzi przy ochach ciemnych. Ale zdecydowanie są kolory, które wpłyną jeszcze bardziej pozytywnie na spojrzenie oczu brązowych.

Zacznijmy od kolorów harmonizujących: złoty, żółty, pomarańczowy, brzoskwiniowy, czerwony, koralowy

Kolory dopełniające: granatowy, kobaltowy, czarny, szary.

Kolory uwydatniające: niebieski, zielonym fioletowy, purpurowy, oberżyna, pudrowy róż.

Rady:

+ Bardzo korzystna dla oczu brązowych,tych ciemnych, jest czarna kreska na górnej powiece, dodaje dramaturgii spojrzeniu, należy ją oczywiście rozetrzeć, aby była zdecydowanie wtopiona granica między kreską, a cieniami.

– Przy jasnej tęczówce nie wskazane jest stosowanie intensywnych kolorów cieni i zdecydowanie nie należy korzystać z czarnej kredki i czarnego tuszu do rzęs.

+ Przy jasnej tęczówce lepiej zastąpić tusz czarny, tuszem do rzęs w odcieniach brązowych, to podkreśli i wydobędzie kolor oka.

+ Ciemne kolory cieni takie jak granat i czerń również w połączeniu nadadzą brązowym oczom głębi.

keepcalmcarryon-oczy brązowe 2Najlepsze kolory dla typowych brązowych oczu: czerwień, pomarańcz, szarość, czerń, zieleń, purpura i niebieski

Najlepsze kolory dla oczu piwnych: brązy, brzoskwinia, koral, czarny, błękitny, fioletowy

I jak mantrę będę Wam powtarzać!!! Wybierajcie tylko takie kolory w których czujecie się dobrze. Nieważne jakie kolory powinny pasować do Waszego koloru oczu to jeśli w nich zwyczajnie źle się czujecie to po prostu będziecie  źle wyglądać!!!

A teraz…Keep Calm and Carry On:)

0 komentarzy
0

You may also like

Napisz komentarz