Filmowe lata 50. we Francji

przez j
0 komentarzy

Takie lata i ten świat prezentuje film pod tytułem „Wspaniała” (Populaire) w reżyserii Régis Roinsard. Film nakręcony w 2012 roku, prezentuje życie dziewczyny z małego miasteczka, która wyjeżdża z domu rodzinnego do innego miasta w poszukiwaniu wymarzonej pracy, każdej dziewczyny w tamtym czasie – pracy sekretarki.

7521914.3

Film pokazuje kolorowy świat lat 50, mode i poglądy ówczesnego świata. Jest to świat, gdzie praca sekretarki jest bardziej emocjonująca niż bycie aktorką czy modelką, a niektóre mistrzostwa przeznaczone dla sekretarek powodują większy poziom adrenaliny niż rozdania nagród filmowych. W filmie możemy podziwiać grę aktorską Romain Duris (Louis Échard) czy Déborah François (Rose Pamphyle), którzy wcielają się w głównych bohaterów.

Wspaniala7

Historia się rozwija, bohaterka okazuje się uzdalniona do….pisania na maszynie w tempie ekspresowym, co chyba nawet jest mało powiedziane. Pojawia się wątek miłosny, rodzinny, ale większość filmu to walka w konkursach. Czy nasza Rose wygra konkurs, a może wygra coś więcej? Jaka przyszłość się jej szykuje? To wszystko można sprawdzić w filmie.

Wspaniala

Ocena: film bardzo fajnie się ogląda, polecam:)

A teraz…Keep Calm&Carry On 🙂 PS ide ćwiczyć szybkie pisanie na klawiaturze;)

0 komentarzy
0

You may also like

Napisz komentarz