Trendy kolorystyczne na 2018 rok

przez j
2 komentarze

Co roku na stronie Pantone poznajemy kolory roku, jeden główny i te dodatkowe. Tak też zdarzyło się w tym 2018 roku, Pantone kolorem roku ogłosiło kolor ultrafioletowy, każdy kolor opatrzony jest nazwą i numerem. Jak wiemy kolorystyczne trendy są istotne zarówno w dziedzinie mody jak i na przykład architekturze wnętrz. Zatem jakie kolory gościć będą na wybiegach w tym roku? Oto odpowiedź.

Beże, brązy, biele, szarości

Czyli klasyka, od kilku lat modne wszędzie. Oczywiście, można powiedzieć, że co roku mamy do czynienia z innymi odcieniami, ale jednak baza jest taka sama. Pantone postawił na kokosowy odcień bieli, ciepły kolor piasku, brąz czekoladowy, beż w odcieniu różu i chociażby mgliste szarości.

Czerwienie, róże

To kolejna klasyka, wydaje mi się, że głównie w manicurze te kolory królują od dawien dawna. Tegoroczne barwy to czerwień brązowa, amaranty, pomidorowo wiśniowa wersja, łosoś czy fiolety – lawendowa i krokusowa.

Żółcienie i zielenie

Ostre kolory lub stonowane, każdy wybiera swoje ulubione. Modne musztardowe odcienie są już od przeszło roku, dodajmy do tego jeszcze miętowo-turkusowe i limonkowe barwy i mamy komplet.

Niebieskie

Klasyka jeśli chodzi o kolory dziecinne – niebieski do tego swoją nazwę ma iście w tym klimacie: Little Boy Blue czyli Niebieski Małego Chłopca:) I dodatkowo w rankingu znalazła się żeglarska wersja granatu – ta wyjątkowo przypadła mi do gustu.

No i tutaj pojawia się też Król Królów czyli Kolor Roku 2018 – Ultra Violet

Co prawda na próbce powyżej mnie nie przekonuje tak w wersji graficznej – „biere”….

A Wy które wybieracie? Idziecie za modą i jej trendami czy jednak jesteście wierni swoim ulubieńcom lub klasyce?

A teraz….Keep Calm and Carry On

* Źródła zdjęć: pantone.com

2 komentarze
0

You may also like

2 komentarze

AnielicaKlara 11 marca 2018 - 22:00

Czyli taki kolorystycznie spokojny rok mamy 🙂

Odpowiedz
Keep Calm 12 marca 2018 - 06:58

Zdecydowanie tak:)

Odpowiedz

Napisz komentarz