motywacja od zaraz! – ćwiczenia

przez j
0 komentarzy

541005_421738811251925_736706212_n

Czasem trzeba sobie pomóc, aby nasza motywacja się obudziła. Gdy marchewka nic nie daje, należy sięgnąć po inne metody. Kilka prostych ćwiczeń, które może kogoś zainspirują lub mu pomogą:)

Ćwiczenie 1.

Znajdź dwie kartki A4, weź dwa długopisy różnokolorowe. Na jednej kartce narysuj swoje życie jakie jest teraz co w nim jest ważne, jak wygląda, kto w nim jest. Na drugiej kartce narysuj jak widzisz swoje życie za 5 lat, jeśli Ci się marzy samochód – naysuj go, jeśli chcesz zmienić pracę – daj odzwierciedlenie tego w rysunku. Następnie porównaj obie kartki – jakie są różnice?

Odpowiedz sobie na pytania: czy mogę coś zrobić, żeby mieć to co narysowałem? co muszę zrobić, żeby to osiągnąć? czy to ode mnie jest zależne?

Urzeczywistnij swoje marzenia i wyobrażenia:)

Ćwiczenie 2

Codziennie zapisuj na kartce co dobrego Cię dzisiaj spotkało! Nie myśl o negatywach! Od razu zrobi się lepiej na sercu i okaże się, że świat jest lepszy niż Ci się wydawało i naprawdę więcej da się zrobić dla samego siebie:)

Ćwiczenie 3

Każdego dnia rób plan na następny dzień, na dole kartki napisz: CZAS DLA SIEBIE. Dopóki nie wypełnisz zaplanowanych działań – nie dostaniesz wolnego czasu tylko dla siebie i na swoje przyjemności. Można napisać coś co chcesz dla siebie konkretnie tego danego dnia. Jeśli skreślisz wszystkie obowiązki tak dawno odkładane na „później” tym szybciej otrzymasz nagrodę w postaci czasu wolnego.

Ćwiczenie 4

Poświęć codziennie kwadrans, w jakimś zacisznym miejscu (w któym czujesz się komfortowo), żeby skupić się na tym co Cię motywuje, co jest dla Ciebie ważne. Czas pomoże zebrać Ci energię na dalsze działania.

Ćwiczenie 5

lubimyczytacpl

Znajdź swoją INSPIRACJĘ. To może być książka, dająca jakieś recepty na życie, np. „Sekret” czy „Sztuka szczęśćia.  Poradnik życia”. To może być człowiek taki jak Brian Tracy znany z książek o sukcesie czy chociażby Dalejlama. Albo znajdź jakieś zajęcie, które sprawi Ci radość.

motywacja

Motywuj się w każdy możliwy sposób.

A teraz…Keep Calm&Carry On:)

0 komentarzy
0

You may also like

Napisz komentarz