Letni niezbędnik – leki

przez j
0 komentarzy

Kolejna odsłona niezbędnika letniego / wakacyjnego, jednak odsłona ta dotyczyć nie będzie kosmetyków, a leków jakie mogą nam się przydać na wakacyjnym wyjeździe.

first-aidPierwsza pomoc na wyjeździe czasem może być bardzo ważna. Zatem trzeba zabrać małą ilość leków, ale takie, które faktycznie się mogą przydać. Pamiętajmy, że nie mówię tu o lekach niezbędnych jeśli przyjmujemy jakieś leki na stałe. Mówić będę tylko o lekach doraźnych i takich, które wydają mi się niezbędne jeśli chodzi o wyjazdy.

Zatem, numerem jeden jest na pewno plaster opatrunkowe, przyda się zarówno w sytuacji skaleczenia, upadku, starcia naskórka jak i uszkodzeń skóry przez buty np. odciski.

112944źródło: doz.pl

Poza tym kolejny ważny element naszego niezbędnika to na bank jakiś lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Jednym z popularniejszych może być ibuprom, ale jeśli wiemy, że jakiś inny lek tego typu jest dla nas skuteczniejszy to oczywiście weźmiemy ten który na nas działa.

8f87832ac196ab9630af5012a9626a95źródło: aptekazserduszkiem.pl

Kolejnie przydatne szczególnie przy wszelkiej maści skaleczeniach jest coś zastępującego wodę utlenioną, aktualnie asortyment jest szeroki ja osobiście używam unigelu. Działa jak woda utleniona, nie pieni się w czasie aplikacji, pozastawia film na skaleczeniu, aby wspomóc proces gojenia się.

3934685128źródło: apeka-sieciowa.pl

Uważam też za konieczny element w tym naszym niezbędniku lek na biegunki i zatrucia. Imodium, aktualnie dla mnie numer jeden na rynku farmakologicznym, w formie instant, mały i skuteczny lek. Na bank niezbędnik letnich wycieczek.

imodium-lingual_bigźródło: imodium.de

Jeśli chodzi o inne leki w mojej apteczce na wszelki wypadek zawsze znajdziecie furaginę na zapalenie pęcherza. Dla mnie must have w kosmetyczce / apteczce. Skuteczny lek, działający szybko, już od jakiegoś czasu nie musimy kupować tego leku na receptę. Urofuraginum to również dla mnie lek niezbędny zawsze i wszędzie.

urofuraginumźródło: adamed.com.pl

Jak wygląda Wasza niezbędna apteczka na wakacje? Czy jeszcze coś byście dołączyli?

A teraz…byle w zdrowiu…Keep Calm and Carry On:)

0 komentarzy
0

You may also like

Napisz komentarz