książkowy zaułek #2#

przez j
0 komentarzy

Tym razem książka nieco inna od poprzednich, biografia, a jednocześnie tylko jej fragment, wydanie rozmów Pierwszej Damy USA, ikony stylu Jackie Kennedy Onassis. Jest to książka wydana w 2012 roku przez córkę Jackie Kennedy i Johna F. Kannedy’ego, Caroline, która zdecydowała się wydać tą książkę w rocznicę prezydentury swojego ojca.

empik

„Jacqueline Kennedy. Historyczne rozmow o życiu z Johnem F. Kennedym”  są to spisane rozmowy Jackie z Arthurem Schlesingerem, któe odbyła po śmierci swojego męża. W książce możemy przeczytać jak wyglądało życie jednej z najbardziej obserwowanych par w tamtych latach z perspektywy samej Jackie, kobiety, matki i żony, która musiała podporządkować swoje życie mężowi – Prezydentowi. A wynika z książki, że łatwo nie było. Książka również pokazuje obraz prezydenta, gdy już są wyłączone kamery.

tumblrcom

Długa książka, z wieloma odnośnikami histroycznymi, więc jeśli ktoś lubi historię amerykańską to polecam. Książka ukazuje inne spojrzenie na już znaną nam historię w dziejach prezydenckich USA. Dodatkowo mamy uzupełnienie w formie płyty z nagraniami z tej rozmowy, jakość oczywiście do najlepszych nie należy, ale nagrania są z lat 60 (1964).

Ocena: TAK – dla lubiących historię / USA / J.Kennedy

fdbcom

A teraz…Keep Calm and Carry ONn)

0 komentarzy
0

You may also like

Napisz komentarz