IG Polecenia

przez j

Dzisiaj przyszła pora, żeby polecić wam kilka kolejnych kont na Instagramie. Przede wszystkim takich z których korzystam na co dzień. Korzystam czyli czerpię inspiracje takich jak na przykład zabawy z Julką albo przepisy kulinarne. Mogą być to także konta z inspiracjami dekoracyjnymi do domu.

I takim pierwszym kontem instagramowym, które serdecznie Wam polecam i który już wcześniej pojawił się na blogu to kreatywne macierzyństwo –  świetne pomysły na zabawy z dziećmi, z wykorzystaniem wszystkiego co macie w domu, od takich zabaw mocno brudzących jak na przykład malowanie farbami na bazie jogurtu albo robienie cieczy nieniutonowskiej do takimi niebrudzących czyli pudełko z niespodziankami, a ostatnio pojawiło się pudełko, w które trzeba powsadzać fasolę czy makaron poprzez malutkie otworki wycięte. Mogą być to też oczywiście zabawy z wszelkimi kaszami, mąkami, tworzenie eksperymentów z użycia oleju, sody i kwasku, i innych barwników. To taka alternatywa dla zabieganego rodzica, który sam nie wymyśli, a jednak skorzysta i troszeczkę bardziej wpłynie na rozwój motoryki małej i dużej u dziecka bez korzystania z bardzo drogich zabawek.

Drugim kontem  będzie mama tu i teraz  czyli konto Agnieszki i małej Maliny, gdzie również analogicznie do Kreatywnego Macierzyństwa możecie znaleźć pomysły na zabawę z dziećmi. Ostatnio na przykład była seria zabaw jadalnych – jak zrobić piasek kinestetyczny z użyciem produktów spożywczych, zabawa z wodą i ogórkiem  czy z makaronem. Są to bardzo podobne do siebie konta instagramowe, aczkolwiek różnią się niektórymi pomysłami. Warto skorzystać z oby dwóch. 

Jeśli chodzi zaś o przepisy to polecam wam konto Ani Starmach czyli jurora z MasterChefa dla dorosłych i dla dzieci, ale przede wszystkim jest to kucharka i mama w związku z czym i przepisy też pewnie za chwilę będą się przeistaczać w przepisy z uwzględnieniem małych dzieci,profil Ani ma bardzo dużo ciekawych przepisów na sałatki, na śniadanie czy na ciasta takie troszeczkę na szybko, takie troszeczkę w starym stylu, ale również ułatwione.

Jeśli chodzi oczywiście o kulinaria to ostatnio króluje u mnie mamaginekolog czyli Nicola, o której już wielokrotnie pisałam na blogu. W tej chwili pojawiła się nowa książka Nicoli czyli isog czyli instaserial o gotowaniu. Wczoraj dotarła do mnie do domu i jest pięknie wydana, gruba, pełna zdjęcć z masą treści nie tylko z przepisami, ale również takimi elementami pobocznymi czyli jest tak naprawdę jeśli chodzi o życie Nicoli i jej rodziny.  Pojawiły się też elementy wzruszające wstęp napisany przez mamę Nicoli albo wspomnienia taty Nicoli, to wszystko ma oczywiście oddźwięk kulinarny. Książka jest mocno przepełniona zapachem i smakiem, są różne alternatywy dla jednego dania, na przykład na rosół, który tradycyjnie jemy z makaronem albo z manną  (przynajmniej u mnie w domu) natomiast tutaj możemy spotkać z rosołęm z naleśnikami albo z manną, ale w zupełnie innej postaci, nie taką tradycyjnie krojoną w kostkę, ale na przykład podsmażaną, może być też ciecierzyca, A o tym wszystkim znajdziecie informacje w książce, a na Instagramie Nicoli pojawiają się bardzo często różne przepisy, które jak to sama określiła są przepisami na winie, co się nawinie z lodówki.Same pyszności i szybkie przepisy.

Trzecim kontem, które bardzo serdecznie Wam polecam, jeśli chodzi o kulinaria to jest wegannerdblog czyli przepisy wegańskie. Pełne barw, aromatu, jak również możemy zaczerpnąć inspiracje z ekologicznego życia-jak zrezygnować z dużej ilości plastiku, czym zastąpić siatki. Jak się patrzy na zdjęcia to wrażenia są mega, aromatycznie to wszystko wygląda i chętnie by się skosztowało.

Ostatnim  na dziś kontem instagramowym  jest konto Agnieszki, które na pewno bardzo dużo osób, które śledzą na bieżąco Instagram pewnie zna, mowa tu o taste and travel. Jest to konto dziewczyny, która mieszka we Włoszech, zwiedza z małą walizkę Włochy, poleca różne miejsca, różne atrakcje. Opowiada o podróżowaniu, ale również przewijają się tutaj liczne kulinaria – co zjeść w danym rejonie, w której restauracji, w jakim okresie i gdzie pojechać. Jest tam  multum pięknych zdjęć pięknych zakątków świata, o których pewnie nie powiedzielibyśmy, jeśli chodzi o rejony turystyczne.Agnieszka przybliża nam te wszystkie cudne miejsca i aromatyczną kuchnię.

Może Wy macie jakieś miejsca, które chętnie odwiedzacie na Instagramie, może jakieś konkretne konta, z których czerpiecie inspiracje w kuchni i w domu – bardzo chętnie się przyjrzę:)

  a teraz……………… Keep Calm and Carry On

ps. Zdjęcia profili zostały wykonane jako print screen ekranu z mojej aplikacji IG:) Wszystkie prawa autorskie należą do właścicieli kont, o których mówię;) Moje własne zdjęcie to zdjęcie książki:) buziaki:D

You may also like

Napisz komentarz