DIY: wody smakowe

przez j

Jak przychodzi upał, lato i ciągle chce się pić z gorąca…Najlepiej jest pić wodę mineralną, najlepiej niegazowaną, ale co jeśli ktoś nie przepada za zwykłą wodą niegazowaną. Prostym sposobem na tak zwane udoskonalenie wody jest dodawanie różnych dodatków do tej wody, owoców i warzyw. Oto kilka moich wersji smakowej wody:) Oczywiście podstawą jest wybranie wody mineralne niegazowanej takiej jaką lubimy.

1. Wersja klasycznakeepcalmcarryon-wody smakowe DIY (3)Co potrzebujemy?

 • pomarańcze,
 • cytryna
 • mięta

Oczywiście jeśli chodzi o ilość plastrów cytrusów czy ilość listków mięty, każdy powinien dopasować sobie intensywność smaku. Oczywiście powinniśmy wycisnąć sok z cytryny i pomarańczy, aby smak był głębszy. Natomiast, ja wolę wrzucić tylko delikatnie wyciśnięte plastry, a woda im dłużej stoi tym bardziej nabiera intensywności smaku.

keepcalmcarryon-wody smakowe DIY (5) keepcalmcarryon-wody smakowe DIY (7) keepcalmcarryon-wody smakowe DIY (9)

2. Wersja SPA

keepcalmcarryon-wody smakowe DIY (1)Co potrzebujemy?

 • ogórek świeży, najlepiej długi
 • cytryna / limonka

Jak wiemy w każdym dobrze prosperującym SPA, woda orzeźwiająca i oczyszczająca to woda z ogórkiem. Ja do swojej wody DIY dodałam jeszcze dwa plastry cytryny. Woda naprawdę orzeźwia i odświeża. Zamiast cytryny możemy dodać limonkę, darujmy sobie w tym przypadku mięte, zabije nam smak ogórka.

keepcalmcarryon-wody smakowe DIY (2)

3. Wersja brzoskwiniowa

keepcalmcarryon-woda smakowa DIy (4)Co potrzebujemy?

 • brzoskwinie, dojrzałe
 • limonka
 • świeża mięta

To wersja bardziej słodka, dzięki brzoskwini, oczywiście ta wersja najszybciej nabiera intensywności smaku, ze względu na to, że brzoskwinia jest miękka i szybko puszcza sok i nadaję świetny smak. Jeśli chodzi o limonkę, delikatnie odświeża i uzupełnia słodki smak wody.

keepcalmcarryon-woda smakowa DIy (7) keepcalmcarryon-woda smakowa DIy (6) keepcalmcarryon-woda smakowa DIy (9)

4. Wersja odświeżająca letnia

keepcalmcarryon-woda smakowa DIy (10)Co potrzebujemy?

 • dwa-trzy kawałki arbuza
 • cytryna/limonka
 • świeża mięta

To moja ulubiona wersja wody, arbuz sam w sobie jest świetnym owocem na lato. Odświeża, nawadnia. Świetnie komponuje się z nutą cytrusa i mięty. Jest delikatnie słodka i zdecydowanie intensywny smak daje nam arbuz. To jest najlepsza dla mnie wersja DIY.

keepcalmcarryon-woda smakowa DIy (1) keepcalmcarryon-woda smakowa DIy (2) keepcalmcarryon-woda smakowa DIy (3)

 

Tak naprawdę, każdy z nas może stworzyć swoją wersję wody niegazowane smakowej. Wykorzystując owoce czy warzywa nadajmy naszej wodzie nowy, oryginalny smak. Do tego jest satysfakcja z podania czegoś nowego. Lato szczególnie to upalne powinno wpływać na jedzenie dużej dawki witamin. Słodki smak, nuta odświeżenia to wszystko otrzymamy mieszając różne owoce z wodą. Najbardziej podstawową wersją jest woda plus cytryna i limonka, do dekoracji mięta. Ale czemu nie popróbować innych połączeń?!

A jakie Wy owoce byście dorzucili do naszej wody smakowej? Podzielcie się swoimi pomysłami:)

keepcalmcarryon-wody smakowe DIY (6)A teraz…Keep Calm and Carry On 🙂

You may also like

Napisz komentarz