Pytania jakie nurtują na początku roku szkolnego

przez j
1 komentarzy

szkol

Zazwyczaj na początku roku szkolnego pojawiają się różne sprawy, a czasem pytania na które często można tylko odpowiedzieć w przestrzeń,bo i tak nic się nie zmieni.

Reforma-MEN

Nauczyciele często pytają się: czemu znowu zmieniają program nauczania / maturę / itd… Bo tak właśnie się ciągle zdarza. Znowu w tym roku, przez tą naszą nową podstawę programową zmianiono maturę, pierwsza nowa-nowa matura odbędzie się w 2015roku. I oczywiście odpowiedzi na takie pytania są jedne: siedzą ludzie wyżej i tworzą, tylko za każdym razem nie ma odpowiedzi w jakim celu w przeciągu kilku lat mamy już 3 nową maturę.

koniec_wakacji_12

Uczniowie, to już zupełnie inna kwestia, pytają się czemu wakacje dobiegły końca. I tutaj też niestety nie ma dobrej odpowiedzi. Bo tak, bo już czy bo dwa miesiące to i tak długo- nie wiem. Ale wierzcie lub nie, nauczyciele też sobie to pytanie zadają 🙂

konkurs_logo_ksiazka

Rodzice, to kolejna grupa, zadająca sobie pytania, czemu książki są takie drogie, czemu co roku trzeba kupować, bo to znowu jakieś uaktualnione wersje. I tu niestety odpowiedź tyczy się pierwszego pytania nauczycieli – podstawa programowa i wszelkie zmiany powodują, że niestety ciągle książki ulegają zmianom, wydawnictwa ciągle coś zmieniają, bo muszą mieć dopuszczenie Ministerstwa Edukacji.

Jakiekolwiek pytanie by nam się urodziło, jeśli chodzi o początek roku szkolnego, kupowanie podręczników czy też zmian w edukacji – odpowiedzi nie są łatwe, a czasami są znane tylko niektórym.

Zatem nie ma co myśleć…Niedługo znów przyjdzie lipiec i sierpień:)

A teraz…Keep Calm and Carry On 🙂

 

1 komentarzy
0

You may also like

1 komentarzy

Pewna Osóbka 1 września 2013 - 09:07

W mojej glowie buzuja trzy zasadnicze pytania:
1. czy ja to ogarne?
2. co robic na godz. wychow.?? w koncu nigdy takowych nie prowadzilam…
3. jak ja sobie poradze na zebraniach?? mam nadzieje ze rodzice mnie nie zjedza 😛

ale mimo wszystko i tak uwazam, ze lepszego zakonczenia wakacji jeszcze nigdy nie mialam 😀

Odpowiedz

Napisz komentarz