DIY: świąteczna herbatka

przez j

W czasie świąt wszyscy zastanawiają się jaki prezent komuś podarować, wszyscy wszystko mają. Idziemy na obiad czy kolację, może by tak ze sobą wziąć coś co sami zrobimy?! W zeszłym roku robiłam cukier świąteczny, masło orzechowe i pierniczki. W tym roku postawiłam na herbatkę świąteczną zieloną i czarną:) Przede wszystkim jest to większa ilość herbatki, którą możecie kupić w herbatach świata za mniejszy koszt, do tego z satysfakcją własnego tworzenia smakowych kombinacji.

Do it yourself czyli wersja na święta. Dla wielbicieli herbaty:D Możecie wykorzystać każdy rodzaj herbaty i swoje ulubione dodatki, w zależności od nastroju czy też okazji.

keepcalmcarryon-diy herbatka (1)Składniki:

goździki, kardamon, cynamon

herbata liściasta czarna i zielona czysta

cytryna i pomarańcze (suszone)

słoiczki

Przygotowanie:

Plastry cytryny i pomarańczy suszymy w piekarniku, wysuszone plastry kroimy na drobniejsze kawałki. Dość długo czasu suszą się owoce, im cieńszy plaster tym szybciej.

keepcalmcarryon-diy herbatka świąteczna (4) keepcalmcarryon-diy herbatka świąteczna (5)Mieszamy pomarańcze, cytrynę, trochę cynamonu, kardamon i goździki. Cała filozofia. Słoiczki, dekoracja i gotowe. Do tego satysfakcja gwarantowana i przyjemność dla obdarowanego.

keepcalmcarryon-diy herbatka (8) keepcalmcarryon-diy herbatka (7) keepcalmcarryon-diy herbatka (12) keepcalmcarryon-diy herbatka (5)Słoiczki mogą być większe lub mniejsze, w zależności od gustu. Ja postawiłam na słoiczki do przypraw made by Ikea.

keepcalmcarryon-diy herbatka (11) keepcalmcarryon-diy herbatka (13)Jeśli chodzi o kardamon to kupujcie cały, lepszy aromat nasionek z środka. Herbata powinna być zwykła, bez dodatkowych aromatów.

keepcalmcarryon-diy herbatka (4) keepcalmcarryon-diy herbatka (3)Podoba Wam się taki pomysł na podarunek? Bo mnie sprawiło dość dużo przyjemności stworzenie własnej herbatki ze świątecznymi aromatami. Przy zaparzeniu możecie mieć wrażenie, że się tworzy pianka ze względu na świeżość produktów, szczególnie jeśli trafi się lekko miękka pomarańczka i dość duża ilość cynamonu. Te dodatki są świetne na rozgrzanie.

keepcalmcarryon-diy herbatka (14)A teraz…Keep Calm and Carry On 😀

You may also like

Napisz komentarz