Tak się czasem zastanawiam…

przez j
0 komentarzy

Tak się czasem zastanawiam jak to możliwe, że  ludzie są tak podatni na manipulację? Jak to możliwe, że wierzą we wszytko co im powiedzą?

Jak to jest, że politycy tłumacząc swoje poglądy / postanowienia / podjęte decyzje argumentami wyciągniętymi z kapelusza, co gorsza dla mnie kompletnie niewłaściwymi…?! W większości przypadków nasuwa się stwierdzenie „co ma piernik do wiatraka”?!

Ale polityka ( jak to wiadomo temat kontrowersyjny, a co gorsza ktoś gotów mnie posądzić o zbyt dużą ilość takich postów w ostatnim czasie) to nie jedyny obszar manipulacji… Marketing to kolejny element- wiadomo reklama dźwignią handlu. Ostatnio obejrzałam kilka programów na dziecięcej telewizji i mimo, że podobno (nie sprawdzałam, tak słyszałam) nie powinny być bloki reklamowe skupione wokół produktów takich, które dzieci chcą teraz, już, natychmiast. I co zobaczyłam – reklamy zabawek, serków znanych wszystkim, wody nie wody, bo smakowe, które z wodą wspólną mają tylko nazwę. Co więc może rodzic jak pójdzie do sklepu?! No może znieść z godnością awanturę albo podda się i kupi to co dziecko chce. I to oznacza manipulowanie tymi dziećmi, czyli sprzedaż rośnie.

Kolejno manipulują nami media… wiadomości to świetny przykład. Nie dość, że zależy jaką telewizję oglądamy, ale również widzimy to co się „sprzedaje”. Na topie jest awantura oświatowa to i w tv ciągle o tym. Coś się wydarzy tragicznego to media rzucają się na temat i większość komunikatów jest właśnie o tym. Nie mówiąc o tym, że notorycznie są to informacje powtarzane, a nie wnoszące coś nowego.

I teraz idąc dalej, manipulować można osobą podatną, a kto to taki?! Nie wiem.. Bo nie chcę nikogo urazić twierdząc, że podział może być jeden: mądry-głupi. No tak czarno-biało nie jest. Zawsze są szarości.

Patrząc na młode społeczeństwo (mówię tu o młodzieży) to zaczynam wątpić w naszą przyszłość. Zdaję sobie sprawę, że aktualnie generalizuję. Ale w ostatnim tygodniu opadła mi szczęka poniżej poziomu morza… Wiedzy brak… Chęci brak… Cytuję: Loch Ness w Szwecji… Rysy pasmo górskie… Phil Collins rzeźbiarzem…. Freud malarzem…. Karol Marks został przeinaczony na Marka K….. o konserwatyzmie czy liberalizmie nie wspominając…. I dla mnie jest to świetny przykład osoby podatnej. Wmówisz wszystko, zrobi to co chcesz jak dobrze zagrasz… To teraz. Jak myślicie jaka przyszłość nas czeka?!?

A teraz… Wdech wydech… Keep Calm and Carry On

0 komentarzy
0

You may also like

Napisz komentarz